Twee ontmoetingen over een bijzondere film over de aarde, een boodschap over de aarde als ons gemeenschappelijk huis.

De youtubefilm “de brief” vertelt het verhaal van uiteenlopende mensen die opeens post van de Paus krijgen. De klimaatverandering heeft grote impact op hun directe leefomgeving en die gevolgen raken de toekomst van de hele wereld, Gods schepping. Daarom nodigt Paus Franciscus hen persoonlijk uit om naar hen te luisteren. In zijn encycliek Laudato Si’ (titel van Het Zonnelied van Franciscus) roept hij alle mensen op om samen beter voor de aarde en haar bewoners te zorgen. Een inheems stamhoofd uit het Amazonegebied, een Senegalese bootvluchteling, een jonge klimaatactiviste uit India en twee wetenschappers van Hawaï ontmoeten elkaar en de paus in het Vaticaan en Assisi. Ze delen elkaars vreugde en verdriet over alle grenzen van taal, cultuur, religie enz. heen en hun stem wordt gehoord en verstaan.

Tijdens twee avonden bekijken we met elkaar stukken uit deze film en uit Laudato Si en gaan we met elkaar in gesprek. Wat betekent dit in ons eigen leven? Welke zorgen, vragen, ideeën houden ons bezig? Wat kunnen we doen, samen of individueel? Naast ruimte voor ontmoeting en gesprek zullen we met elkaar bidden en zingen. “Geprezen o Heer, en gelooft en gedankt, om uw schepselen die U dienen”: broeder zon, het heldere water, onze moeder aarde.

Zie ook Schepping

Datum:           donderdag 28 september en 19 oktober 2023
Aanvang:        19.30 uur
Plaats:             Jozefkerk, Ministerlaan 203, Zwolle
Begeleiding:   diaken Michael Buijkx
Opgave:          diaken Michael Buijkx